Figero System
Figero System Strona Główna FAQ i Wyszukiarka Mapa Serwisu Kontakt Panel Użytkownika
Witamy na stronie Systemu Figero - Panel Użytkownika
Edycja zawartości

    Przyjemna i łatwa edycja zawartości dostępna z każdego miejsca z dostępem do internetu to zazwyczaj główny powód wdrażania systemów CMS. W systemie Figero możemy rozróżnić edycję zawartości: stron serwisu, kontenerów oraz szkieletów (układów graficznych). Użytkownik może modyfikować zawartość serwisu za pomocą jednego z najlepszych graficznych edytorów typu WYSIWYG - TinyMCE wraz z edytorem do edycji grafiki. Więcej informacji na temat zależności pomiędzy tymi elementami oraz działaniem systemu Figero znajdziecie Państwo na stronie "W jaki sposób działa system Figero?"

1. Podstawy używania edytora graficznego
Edytor WYSIWYG
       Obsługa edytora graficznego TinyMCE jest bardzo zbliżona do obsługi innych graficznych edytorów tekstowych takich jak np.MS Word. Możemy formatować tekst łącznie z edycją elementów graficznych i zdjęć. Dodawać odnośniki/linki do innych stron serwisu wybierając je z "drzewa stron" lub wstawiać linki do dowolnych stron w internecie. Możemy wstawiać tabele i formatować ich wygląd, korzystać z tablicy znaków specjalnych, sprawdzać poprawność pisownii wiele innych...

       Prawidłowe formatowanie elementów opiera się o nadawanie im odpowiednich styli zdefiniowanych Edytor grafiki i zdjęćwcześniej przez projektanta strony i zapisanych we właściwościach serwisu.

       Aby dodać styl do elementu, zaznaczamy ten element a następnie wybieramy określony styl z okienka po lewej stronie (z napisem styl).

 Możemy dodawać zdjęcia i elementy graficzne oraz materiały filmowe np.: z YouTube. Możemy załadować zdjęcia bezpośrednio z aparatu cyfrowego a następnie zmniejszyć je i wykadrować/obracać modułem do edycji grafiki dostępnym z poziomu tego edytora. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie potrzebujemy żadnego programu graficznego i tym samym za każdym razem wrzucać na serwer nowej wersji zdjęcia. Jeżeli chcesz się dowiedzieć więcej możliwościach i funkcjach tego edytora graficznego przejdź na stronę: "Opis edytora graficznego".

2. Edycja zawartości stron/kontenerów/szkieletów
Jeżeli chcemy zmodyfikować zawartość dowolnej strony serwisu, możemy uczynić to na dwa sposoby. Oba sposoby spowodują otworzenie się okna edytora graficznego.
  1. W głownym menu po lewej stronie, w pierwszej zakładce o nazwie takiej jak domena serwisu znajduje się drzewo stron dla danego serwisu internetowego. Aby prześć do edycji zawartości należy kliknąć na wybraną stronę. W okie po prawo pojawi się żądana strona a w wielu miejscach będą znajdowały się ikonki edycji:

    Edycja zawartości strony/artykułu Edycja zawartości stron      Edycja kontenerów Edycja zawartości "kontenerów"

  2. W zakładce "Zarządzanie stroną WWW" należy kliknąć na :"Edycja stron", ".Kontenery" lub "Szkielety" w zależności jaki typ elementów chcemy edytować. Z reguły będziemy edytować treść stron/artykułów naszego serwisu www więc klikamy na "Edycja stron". Po lewej stronie pojawi nam się lista lub drzewo stron naszego serwisu internetowego. Aby otworzyć dowolną stronę do edycji należy nacisnąć na ostatnią ikonkę po prawej stronie znajdującą się w wierszu przy nazwie stronyEdytor WYSIWYG .
Lista stron/drzewo serwisu internetowego
Jesteś w: Opis systemuPierwsze kroki-» Edycja zawartości stron serwisu